馃ぉ TOP 7 Narz臋dzi Dla Rekrutera, Kt贸re Pomog膮 Ci W Rekrutacji i Sprzeda偶y (Wi臋kszo艣膰 Za DARMO!)

Pani kt贸ra korzysta z narz臋dzi HR

Jak ja mog艂em bez nich 偶y膰? Dzi艣 zastanawiam si臋 jak ja mog艂em 偶y膰 bez tych narz臋dzi, teraz sobie tego nie wyobra偶am! Testowa艂em wiele aplikacji do zarz膮dzania czasem, sprzeda偶膮, procesem rekrutacyjnym i innych, ale zawsze co艣 mi nie odpowiada艂o…

Czasem by艂 to interfejs, innym razem s艂aby support, kolejnym koszt aplikacji, kt贸ry przerasta艂 m贸j bud偶et. Nie poddawa艂em si臋 i testowa艂em dalej.

W ko艅cu znalaz艂em i zainstalowa艂em tych 7 aplikacji. Co si臋 wtedy sta艂o? Zauwa偶y艂em, 偶e realizuj臋 wi臋cej rekrutacji, jestem lepiej zorganizowany i inni te偶 na tym korzystaj膮. Dlatego chc臋 podzieli膰 si臋 t膮 list膮 z Tob膮!

Lista Narz臋dzi – 7 Aplikacji, Kt贸re Pomog艂y Mi W Rekrutacji i Sprzeda偶y

Zrozumia艂em, 偶e w obecnych czasach powinni艣my wykorzystywa膰 technologie do naszej pracy i szuka膰 rozwi膮za艅, kt贸re sprawi膮, 偶e praca b臋dzie przyjemniejsza i szybsza.

Uwierz mi, chcesz pozna膰 te narz臋dzia i wdro偶y膰 jej do codziennej pracy, poniewa偶 mam nadziej臋, 偶e zdajesz sobie spraw臋 jak bardzo pomog艂y mi i jak bardzo mog膮 pom贸c Tobie. Zaczynajmy!

1. NOZBE – Zarz膮dzanie Zadaniami Teraz To Pestka!

W Nozbe zakocha艂em si臋 od pierwszego wejrzenia, chocia偶 moja 偶ona do tej pory nie mo偶e si臋 do niego przekona膰 馃檪

Nozbe jest aplikacj膮 do zarz膮dzania czasem i projektami. Jest bardzo prosta w obs艂udze, ale posiada r贸wnie偶 wiele zaawansowanych funkcji. Inspiracj膮 do jej stworzenia by艂a metoda Getting Things Done.

W aplikacji istnieje mo偶liwo艣膰 wsp贸艂dzielenia projekt贸w z osobami z zespo艂u, dodawania etykiet do zada艅, okre艣lania ich czasu oraz powtarzalno艣ci. Pozwala Ci to estymowa膰 czas bardziej realnie i nie bra膰 na swoje barki zbyt wiele, je艣li widzisz, 偶e ju偶 masz zaplanowanych 16h na dany dzie艅.

Aktualnie jest to miejsce, w kt贸rym tworz臋 r贸wnie偶 procesy swojej pracy, listy TO DO, przechowuj臋 informacj臋 o przeczytanych ksi膮偶kach oraz zarz膮dzam wszystkimi zadaniami zwi膮zanymi z firm膮, jak i 偶yciem prywatnym.

Dodatkowo warto wspomnie膰, 偶e jest to aplikacja stworzona przez Polski zesp贸艂 z Micha艂em 艢liwi艅skim na czele, kt贸ry zarz膮dza firm膮 i pracownikami pracuj膮cymi w Nozbe praktycznie w 100% zdalnie. Da si臋? Da si臋!

  • Cena: 19,-z艂 netto miesi臋cznie
  • Rodzaj aplikacji: Aplikacja webowa + dost臋pna na smartphony
  • Adres: https://nozbe.com/pl/
Narz臋dzia HR, aplikacja Nozbe do zarz膮dzania zadaniami
Aplikacja Nozbe, kt贸ra u艂atwia zarz膮dzanie zadaniami i projektami

2. POCKET – Wszystkie Artyku艂y W Jednym Miejscu

Wchodzisz na blogi, artyku艂y, profile w social media i zapisujesz je w r贸偶nych miejscach. Wiadomo, 偶e ch臋tnie do nich wr贸cisz, ale powiem Ci, jaka jest prawda. NIE WR脫CISZ!

Wiesz dlaczego? Poniewa偶 cz臋艣膰 rzeczy masz zapisanych jako ZAPISANE na Facebooku, cz臋艣膰 z nich doda艂e艣 w zak艂adkach ULUBIONE w przegl膮darce, jeszcze inne przesy艂asz sam do siebie mailem (nie m贸w, 偶e tego nie znasz :D).

Przychodzi dzie艅, 偶e co艣 by艣 poczyta艂, ale w sumie to nie wiesz, od czego zacz膮膰. No i w艂a艣nie do tego jest Pocket. Zapisujesz w nim, dzi臋ki przyciskowi na pasku w przegl膮darce wszystkie tre艣ci, kt贸re chcesz mie膰 w jednym miejscu.

Wchodzisz na stron臋 z artyku艂em – klik – zapisane, wchodzisz na ciekawy post – klik zapisane. Potem dodajesz tylko odpowiednie tagi, 偶eby si臋 odnale藕膰 w zapisanych tre艣ciach i wracasz, kiedy chcesz, poniewa偶 aplikacja mo偶e 艣ci膮gn膮膰 tre艣ci na Tw贸j telefon i na dodatek mo偶esz nie mie膰 internetu, 偶eby je przegl膮da膰!

3. SESSION BUDDY – Zapisz Sesje Trzema Klikni臋ciami

Ile mia艂e艣 najwi臋cej otworzonych kart w jednym oknie wyszukiwarki? Widzia艂em osoby, kt贸re potrafi膮 upchn膮膰 nawet po 50-60 kart i to jest narz臋dzie, kt贸re na pewno im si臋 przyda!

Dzi臋ki Session Buddy mo偶esz zapisa膰 wszystkie karty w jednym miejscu i wr贸ci膰 do nich w dowolnym momencie. Jako rekruterzy wiemy, 偶e okna s膮 po to, 偶eby je otwiera膰 wi臋c przynajmniej stw贸rzmy sobie miejsce do ich przechowywania 馃槈

4. SKRAPP – Znajd藕 Dane Kontaktowe W Prosty Spos贸b

Ile razy zdarzy艂o Ci si臋 szuka膰 adresu e-mail do potencjalnego klienta lub kandydata? Dla rekrutera to chleb powszedni, szukamy, w臋szymy, kombinujemy jak si臋 do nich dosta膰.

Z pomoc膮 przychodzi nam aplikacja SKRAPP, kt贸ra umo偶liwia nam wygenerowanie firmowego e-maila do danej osoby na Linkedin. W jaki spos贸b to robi? Na podstawie e-maili pracownik贸w firmy oraz wzoru ich e-maili tworzy nam e-mail konkretnej osoby.

Nie korzystam z niej jako艣 bardzo cz臋sto, poniewa偶 wychodz臋 z za艂o偶enia, 偶e jak ju偶 znalaz艂em osob臋 na Linkedin to j膮 zaprosz臋 i porozmawiam, ale podobno fajnie si臋 sprawdza przy „skrappowaniu” du偶ej bazy i dzia艂aj膮c z aplikacj膮 Reply, kt贸ra s艂u偶y do automatyzacji korepondencji i followupowania.

  • Cena: Darmowa do 150 e-maili miesi臋cznie
  • Rodzaj aplikacji: Rozszerzenie Chrome
  • Adres: https://skrapp.io/
Aplikacja Skrapp, dzi臋ki kt贸rej mo偶esz tworzy膰 firmowe adresy e-mail os贸b z Linkedin

5. GRAMMARLY – Ju偶 Nigdy Nie Pope艂niaj B艂臋d贸w J臋zykowych

Wielu kandydat贸w i klient贸w zwraca uwag臋 nie tylko na to, co do nich piszemy, ale te偶 jak do nich piszemy. Dlatego jak dochodzi do tego, 偶e musimy pisa膰 w j臋zyku angielskim warto mie膰 jeszcze swojego asystenta. (Google troch臋 ko艣lawo t艂umaczy).

Grammarly pomo偶e nam z b艂臋dami zar贸wno tymi ortograficznymi, jak i stylistycznymi. Dzi臋ki sztucznej inteligencji wy艂apie wiele szczeg贸艂贸w, kt贸re mo偶emy poprawi膰 w naszym tek艣cie.

Jak stare przys艂owie m贸wi: Jak piszesz, tak Ci臋 widz膮. Dlatego lepiej, 偶eby widzieli Ci臋 wyra偶nie.

6. GLOSSARY TECH – Specjalistyczne Zwroty W Jednym Miejscu

Wyobra藕 sobie sytuacj臋, 偶e otrzymujesz projekt rekrutacyjny na stanowisko z bran偶y IT, na kt贸re nie rekrutowa艂e艣 wcze艣niej. Wchodzisz na profil kilku kandydat贸w na Linkedin i ju偶 wiesz, 偶e nie rozumiesz z tego nic lub bardzo nie wiele. Co robisz?

W艂膮czasz Glossary Tech i to on t艂umaczy Ci wszystkie nazwy technologii, j臋zyk贸w programowania, framework贸w itp.

Nie musisz ju偶 kopiowa膰 wszystkiego do Googla, masz to w jednym miejscu, zaprezentowane w bardzo prosty i czytelny spos贸b. Szybko dowiesz si臋, 偶e C# to nie kolejny modny hasztag na Instagramie.

PS. Istnieje r贸wnie偶 mo偶liwo艣膰 skanowania w taki sam spos贸b CV.

7. PIPEDRIVE – Sprzedawaj Jak Profesjonalny Handlowiec

Czy wiesz czym jest lejek sprzeda偶y? Ju偶 Ci t艂umacz臋. Sprzeda偶 podzielona jest na kilka etap贸w w lejku i nasi potencjalni klienci przechodz膮 w nim na kolejne poziomy. Umo偶liwia nam to obserwowanie ile os贸b dodali艣my jako nasze leady, z iloma osobami si臋 skontaktowali艣my, z艂o偶yli艣my ofert臋 i podpisali艣my umow臋.

W Pipedrive widzisz wszystko jak na d艂oni. Aplikacj臋 mo偶esz traktowa膰 jako sw贸j CRM do zarz膮dzania klientami oraz procesem sprzeda偶y. W 艂atwy spos贸b mo偶esz dodawa膰 przypomnienia oraz wszystkie niezb臋dne informacje, kt贸re pomog膮 Ci realizowa膰 sprzeda偶 us艂ug rekrutacyjnych.

Jak we wszystkich aplikacjach, mega wa偶ne jest, 偶eby uzupe艂nia膰 je na bie偶膮co i korzysta膰 z nich na co dzie艅, przez co wejdzie to nam w nawyk i przyniesie konkretne efekty.

Aplikacja Pipedrive, dzi臋ki niej zarz膮dzanie sprzeda偶膮 b臋dzie o wiele 艂atwiejsze
Aplikacja Pipedrive, dzi臋ki niej zarz膮dzanie sprzeda偶膮 b臋dzie o wiele 艂atwiejsze

Podsumowanie

Korzystajmy z rozwi膮za艅 analogowych, nie ma w nich nic z艂ego. Czasami lepiej pomys艂y zapisuje si臋 na 偶贸艂tych karteczkach, mapy my艣li rysuje si臋 na kartonach, czy dodaje zadania w papierowym kalendarzu.

Nie oznacza to, 偶e nie mo偶emy korzysta膰 z nowych technologii i 艂膮czy膰 ze sob膮 tych dw贸ch 艣wiat贸w. Narz臋dzia HR to teraz nie tylko ATSy czy CRM, ale r贸wnie偶 szereg dodatkowych aplikacji, kt贸re sprawi膮, 偶e Ty jako rekruter b臋dziesz bardziej efektywny, a Twoja praca b臋dzie przyjemniejsza. Tak, to mo偶liwe! Nie zwlekaj instaluj 馃檪

PS. Pami臋taj, 偶e to jest lista moich TOP 7, z czasem b臋d膮 dochodzi膰 kolejne. Najwa偶niejsze jest, 偶eby艣 znalaz艂 swoje ulubione aplikacje, kt贸re usprawni膮 Ci prac臋.

A Ty z jakich narz臋dzi korzystasz w pracy rekrutera? Podziel si臋 w komentarzu, je艣li s膮 jakie艣 z kt贸rych sam korzystasz.

Autor: Grzegorz Deszczka

IT Rekruter w WELOVEPEOPLE.PL 馃摻 Pomagam rekruterom zrozumie膰 specjalist贸w IT 馃帗 Szukasz wiedzy oraz szkole艅 z rekrutacji? Wejd藕 na 馃憠 SZKOLAREKRUTERA.PL 馃憗鈥嶐煑 Vloger #REKRUTERZBRODA

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrek
Piotrek
11 miesi臋cy temu

Ciekawy artyku艂. Jako osoba dopiero rozpoczynaj膮ca prac臋 w HR z pewno艣ci膮 poznam je bli偶ej i wr贸c臋 by podzieli膰 si臋 wra偶eniami. Dzi艣 trafi艂em na tw贸j blog, kt贸ry艣 artyku艂 z kolei i fajnie si臋 czyta.

dominikach
dominikach
1 rok temu

Ciekawy artyku艂, wi臋kszo艣ci z tych narz臋dzi nie znam i ch臋tnie wypr贸buj臋

Jakub Ni偶niowski
1 rok temu

Dzi臋ki za wskazanie Nozbe! Faktycznie pracujemy w 100% zdalnie i jak najbardziej jest to mo偶liwe 馃槉

R贸wnie偶 polecam Grammarly, korzystam z niego na co dzie艅. Je艣li szukasz podobnego narz臋dzia dla j臋zyka polskiego, to pomocny mo偶e by膰 Jasnopis 馃檪

Karolina
Karolina
5 miesi臋cy temu

Grammarly i Glossary tech u偶ywam od dawna i bardzo lubi臋 馃檪 natomiast Pocket na pewno wypr贸buj臋, wygl膮da ciekawie 馃槈

Marcin
Marcin
5 miesi臋cy temu

Pocket u mnie sko艅czy艂 si臋 prze艂adowaniem artyku艂贸w do przeczytania. Nie mam takiej mocy przerobowej, 偶eby to ogarn膮膰 馃檨 Przesta艂em korzysta膰.

ToDoist – to co Nozbe w sumie

Trello – mo偶ne fajnie skonfugurowa膰 pod swoje potrzeby, tablica kanban

Toggl – mierzenie czasu pracy, bardzo fajne narz臋dzie zwi臋kszaj膮ce nasz膮 produktywno艣膰

Grammarly – must have

Session Buddy – ciekawe musz臋 spr贸bowac.