馃槩 7 Powod贸w, Dla Kt贸rych Praca Rekrutera IT Nie Jest Dla Ciebie

Gdy rozpoczyna艂em swoj膮 karier臋 zawodow膮 w 偶yciu nie my艣la艂em, 偶e b臋d臋 rekruterem! Ba, w 偶yciu nie my艣la艂em, 偶e b臋d臋 pracowa艂 w bran偶y HRowej, na jakimkolwiek stanowisku.

W Polsce bran偶a HRowa jest zdecydowanie bardziej preferowana przez kobiety, wi臋c nawet si臋 nie zastanawia艂em czy to dla mnie. Inaczej jest w UK, gdzie du偶a cz臋艣膰 rekruter贸w to m臋偶czy藕ni.

Troch臋 przypadkiem trafi艂em do rekrutacji. Moja 偶ona zajmowa艂a si臋 rekrutacjami w bran偶y finansowej i pomy艣la艂a, 偶e chce otworzy膰 swoj膮 agencj臋. Nie powiem, ale troch臋 j膮 namawia艂em do tego, a偶 w ko艅cu si臋 zdecydowa艂a 馃檪

Dopiero po roku postanowi艂em do艂膮czy膰 i porzuci艂em dzia艂anie swojej firmy, zajmuj膮cej si臋 tworzeniem stron internetowych. Pomy艣la艂em, 偶e chcia艂bym tego spr贸bowa膰, bo to chyba dla mnie. Jak si臋 okaza艂o p贸藕niej faktycznie ta praca ma wszystko, czego szuka艂em.

7 Powod贸w, Dla Kt贸rych Praca Rekrutera IT Nie Jest Dla Ciebie

Zastanawia艂em si臋 co takiego sprawi艂o, 偶e ta praca mnie zainteresowa艂a. No i uda艂o mi si臋 zebra膰 te informacje w kr贸tkim artykule gdzie mo偶esz sprawdzi膰, czy praca rekrutera IT jest r贸wnie偶 dla Ciebie.

1. Nie lubisz sprzeda偶y

Gdy my艣lisz o sprzeda偶y to przechodzi Ci臋 dreszcz? Gdy masz wzi膮膰 za telefon i skontaktowa膰 si臋 z kandydatem lub klientem to wolisz robi膰 co艣 innego i odwleka膰 moment kontaktu?

Rekrutacja to sprzeda偶! Tak w艂a艣nie jest. Zar贸wno je艣li jeste艣 konsultantem z agencji i do Twoich obowi膮zk贸w nale偶y r贸wnie偶 sprzeda偶 us艂ug rekrutacyjnych, jak i wtedy gdy pracujesz jako rekruter w wewn臋trznym dziale i nie prowadzisz sprzeda偶y us艂ug.

Sprzedajesz wizj臋 lepszej przysz艂o艣ci, wizj臋 pracy, projektu, kultury firmy. Szukasz w膮tpliwo艣ci kandydata, zastanawiasz si臋 co mo偶esz zrobi膰, 偶eby kandydata zainteresowa膰. Jak inaczej to nazwa膰 jak nie sprzeda偶? 馃檪

Najlepsi rekruterzy to sprzedawcy, to osoby, kt贸re potrafi膮 rozwja膰 w膮tpliwo艣ci, doradzi膰 i przeprowadzi膰 proces rekrutacji, tak skrupulatnie jakby by艂o to proces sprzeda偶y, sprzeda偶y lepszego jutra w nowej pracy.


2. Nie interesuje Ci臋 technologia

Im masz wi臋cej wsp贸lnego z osobami, kt贸re rekrutujesz tym 艂atwiej Ci rozmawia膰 i znale藕膰 punkty wsp贸lne. Technologia to nieod艂膮czny element bran偶y IT.

Specjali艣ci IT s膮 geekami, lubi膮 nowinki i technologi臋. Dzia艂aj膮 w dynamicznej bran偶y wi臋c s膮 ciekawi 艣wiata. Je艣li ciekawo艣膰 technologii, tego, jak ona wp艂ywa na nasze 偶ycie i codzienno艣膰 nie jest dla Ciebie wa偶ne ci臋偶ko b臋dzie Ci zrozumie膰 specjalist贸w IT.

Przy rozmowach z kandydatem to zawsze dobry punkt zaczepny, 偶eby nawi膮za膰 relacj臋. Zapytanie kandydata co s膮dzi o nowym rozwi膮zaniu, kt贸re wprowadzi艂a Tesla lub czy AI przejmie 艣wiat, mo偶e przybli偶y膰 Ci臋 do nawi膮zania bli偶szej relacji.

Je艣li chcesz pozna膰 narz臋dzia, kt贸re mog膮 usprawni膰 Twoj膮 prac臋, przez co b臋dziesz cz臋艣ciej korzysta膰 z nowoczesnych technologii to przeczytaj ten artyku艂 >>> „馃ぉ TOP 7 Narz臋dzi Dla Rekrutera, Kt贸re Pomog膮 Ci W Rekrutacji i Sprzeda偶y (Wi臋kszo艣膰 Za DARMO!)”


3. Nie lubisz ludzi

No tego chyba nie da si臋 przeskoczy膰 馃檪 Tak jak sprzeda偶y da si臋 nauczy膰, je艣li opanujesz strach, zdob臋dziesz odpowiedni膮 wiedz臋 i zrobisz pierwszy krok, tak polubienie ludzi nie jest taki proste, jak nie lubisz ich z natury.

Akceptacja cz艂owieka zar贸wno z jego wadami, jak i zaletami jest kluczowa do tego, 偶eby potrafi膰 patrze膰 na zachowania kandydat贸w w spos贸b ludzki i pe艂en empatii.

Kandydata odwo艂uje spotkanie? To normalne, nie masz co si臋 z艂o艣ci膰. Kandydata nie przyjmuje oferty? Zdarza si臋, przecie偶 m贸g艂 otrzyma膰 lepsz膮. Je艣li pokochasz ludzi za to, 偶e po prostu s膮, 艂atwiej b臋dzie Ci zrozumie膰 ich post臋powanie, a przy okazji nie stracisz nerw贸w 馃檪


4. Nie potrafisz znie艣膰 pora偶ki

Pora偶ka w pracy rekrutera jest na porz膮dku dziennym. Wchodzi do biura i czytasz wiadomo艣ci: Nie jestem zainteresowany. Nie te wide艂ki. To nie najlepszy moment. Za chwil臋 przychodzi sms, 偶e kandydat chce odwo艂a膰 spotkanie.

Je艣li takie rzeczy Ci臋 do艂uj膮 to mo偶esz nie odnale藕膰 si臋 w codziennej pracy rekrutera. To zawsze jazda na kraw臋dzi, w wielu przypadkach nie wszystko zale偶y od Ciebie, a od klienta, Hiring Mangera czy kandydata.

Pogodzenie kilku stron i zamkni臋cie procesu rekrutacyjnego z sukcesem to nie lada wyzwanie, szczeg贸lnie w bran偶y IT, gdzie kandydaci s膮 bombardowani ofertami, managerowie nie dostosowuj膮 tempa rekrutacji do obecnych standard贸w, a i my rekruterzy nie zawsze potrafimy sprosta膰 oczekiwaniom przez nat艂ok codzinnej pracy.


5. Nie lubisz ci膮gle si臋 uczy膰

Praca rekrutera w bran偶y IT to ci膮g艂a nauka! Je艣li tylko na chwil臋 o tym zapomnisz to gwarantuj臋 Ci, 偶e ci臋偶ko b臋dzie nadgoni膰. R贸偶ne sposoby wyszukiwania kandydat贸w, zmieniaj膮ce si臋 technologie, wtyczki i narz臋dzia, kt贸re przestaj膮 dzia艂a膰 z dnia na dzie艅.

Ci膮g艂a nauka wpisana jest w DNA dobrego rekrutera. To, 偶e dzisiaj Twoja wiedza jest aktualna nie oznacza, 偶e mo偶esz zaprzesta膰 zdobywania nowych umiej臋tno艣ci. Ucz si臋 programowania, zadawaj pytania programistom, udzielaj si臋 na forach i staraj si臋 by膰 zawsze dobrze przygotwany.

Du偶膮 cz臋艣膰 wiedzy mo偶esz zdoby膰 za darmo w internecie, ale korzystaj r贸wnie偶 z p艂atnych materia艂贸w, cz臋sto jest w nich wszystko w jednym miejscu i nie tracisz czasu na przegl膮danie niepotrzebnych tre艣ci.


6. Nie umiesz by膰 systematyczny

Je艣li chcesz osi膮ga膰 wyniki, to musisz by膰 systematyczny, musisz odpowiada膰 na wiadomo艣ci w okre艣lonym czasie, korzysta膰 w followupa, planowa膰 dzie艅 i dok艂ada膰 kolejn膮 cegie艂k臋 do finalnego sukcesu jakim jest zatrudnienie kandydata oraz najwy偶szy poziom candidat experience.

W momencie, w kt贸rym prowadzisz kilka lub kilkana艣cie proces贸w, pewne rzeczy mog膮 Ci umkn膮膰, mo偶esz zapomnie膰 wys艂a膰 przypomnienie o spotkaniu, nie zadzwoni膰 o um贸wionej godzinie.

Je艣li tak si臋 dzieje, cz臋sto Twoje kolejne dzia艂ania si臋 sypi膮, bo robi si臋 ich po prostu du偶o i kumuluj膮 si臋, przez co nie wyrabiasz si臋 ze swoj膮 prac膮.

Wystarczy odpu艣ci膰 wyszukiwanie kandydat贸w na kilka dni, a na koniec miesi膮ca okazuje si臋, 偶e Tw贸j lejek kandydat贸w by艂 zbyt ma艂y i nie uda艂o si臋 zatrudni膰 nowych os贸b, a przecie偶 mo偶na by艂o tego unikn膮膰.

Je艣li interesuj臋 Ci臋 tematyka planowania dnia pracy to koniecznie przeczytaj ten artyku艂 „馃搯 Jak w 5 Krokach Zaplanowa膰 Dzie艅 w Pracy Rekrutera? (TWOJA EFEKTYWNO艢膯 WZRO艢NIE X2!)” >>>


7. Nie lubisz zadawa膰 celnych pyta艅

Moja 偶ona jest w tym mistrzem 馃檪 J膮 po prostu ciekawi膮 ludzie i mog艂aby w zasadzie prowadzi膰 rozmow臋 zadaj膮c same pytania. To du偶a sztuka mi nie idzie to tak dobrze, ale wiem, jak wa偶na jest umiej臋tno艣膰 zadawania celnych pyta艅.

呕eby zada膰 celne pytania musisz mie膰 w sobie ciekawo艣膰, ch臋膰 czytania mi臋dzy s艂owami. Dobre pytania to takie, kt贸re odkrywaj膮 co艣, co jest pod powierzchni膮.

Je艣li czujesz w sobie nutk臋 detektywistycznej duszy i ciekawi膮 Ci臋 ludzie to umiej臋tno艣膰 zadawania celnych pyta艅 przyjdzie Ci z du偶膮 艂atwo艣ci膮.


Podsumowanie

Ka偶dy mo偶e zosta膰 rekruterem IT, ale nie ka偶dy mo偶e zosta膰 DOBRYM rekruterem IT. Oczywi艣cie mo偶esz spr贸bowa膰 i sprawdzi膰, czy ta praca jest dla Ciebie natomiast je艣li ka偶dy z tych 7 punkt贸w m贸wi o Tobie, to mo偶e by膰 ci臋偶ko, 偶eby艣 osi膮ga艂 sukces w tej roli.

Autor: Grzegorz Deszczka

IT Rekruter w WELOVEPEOPLE.PL 馃摻 Pomagam rekruterom zrozumie膰 specjalist贸w IT 馃帗 Szukasz wiedzy oraz szkole艅 z rekrutacji? Wejd藕 na 馃憠 SZKOLAREKRUTERA.PL 馃憗鈥嶐煑 Vloger #REKRUTERZBRODA

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments