馃 Jak rekrutowa膰 efektywniej znaj膮c typy osobowo艣ci kandydat贸w?

Czy wiesz, 偶e istniej膮 typy osobowo艣ci i znajomo艣膰 ich mo偶e sprawi膰, 偶e b臋dziesz efektywnie rekrutowa膰 kandydat贸w w bran偶y IT?

Co ciekawe, poznanie ich oraz sprawne wykorzystywanie w rekrutacji nie zajmie Ci wi臋cej ni偶 30 minut, maksymalnie do godziny! Tak, tylko tyle potrzebujesz, 偶eby komunikowa膰 si臋 z kandydatami w spos贸b dopasowany do ich osobowo艣ci, a nie tylko tak jak Tobie si臋 wydaje.

Tu nie chodzi o tani膮 sztuczk臋 wykorzystywan膮 w negocjach handlowych, ani o manipulacj臋, tylko o podparte naukowymi badaniami modele zachowa艅, kt贸re wykorzystywane s膮 r贸wnie偶 przy budowaniu postaci np. w bran偶y filmowej min. w takim serialu jak Stranger Things.

Z nagrania (lub wersji tekstowej) dowiesz si臋:

  • Jakie s膮 4 typy osobowo艣ci?
  • Dowiesz si臋 jak je wykorzystywa膰 z codziennej pracy rekrutera
  • Zobaczysz na przyk艂adach, 偶e mo偶esz poprawi膰 swoj膮 komunikacj臋

Wolisz czyta膰 zamiast ogl膮da膰? Jeste艣 osob膮 nies艂ysz膮c膮? W takim razie zapraszam do wersji tekstowej 馃檪 Kliknij w ok艂adk臋 lub link zamieszczony tutaj: Kliknij tutaj, aby pobra膰 wersj臋 tekstow膮 (pdf)

Wielka pro艣ba

Bardzo du偶o pracy w艂o偶yli艣my w to nagranie dlatego mam pro艣b臋: pom贸偶 mi dotrze膰 do innych os贸b, kt贸rym to nagranie mo偶e pom贸c. Mo偶e w艣r贸d znajomych masz kogo艣, komu warto podes艂a膰 to video? Pode艣lij nagranie i pdf鈥檃 mailem, Messengerem albo udost臋pnij na Facebooku. Z g贸ry bardzo, bardzo dzi臋kuj臋.

A teraz zamknij drzwi, wycisz telefon, pozamykaj wszystkie inne zak艂adki i zobacz to nagranie do ostatniej minuty. Jak wolisz czyta膰 to pod nagraniem masz wersj臋 tekstow膮.

Otwarte zapisy do kursu

W艂a艣nie otworzyli艣my zapisy do 3 edycji programu kursu online „3xZ – Znajd藕, Zainteresuj, Zatrudnij”, w kt贸rym uczestniczy艂o ju偶 ponad 100 os贸b. Sprawd藕 szczeg贸艂y programu i do艂膮cz do nas 馃檪

WA呕NE:Pami臋taj, 偶eby wpisuj膮c komentarz poda膰 prawid艂owy adres email, bo na tego maila zostanie wys艂ana informacja o bonusie.

Zostawiaj膮c komentarz wyra偶asz zgod臋 na to, 偶e dostaniesz od nas automatycznie maila z linkiem do bonusowego nagrania. Stanie si臋 to bez wzgl臋du na to, czy skomentujesz wpis, czy skorzystasz z funkcji 鈥渙dpowiedz鈥 reaguj膮c na komentarz innej osoby.

Chc臋, 偶eby艣 wiedzia艂, 偶e tego maila dostajesz jednorazowo. Nie trafi on do naszej bazy, nie b臋dziemy Ci wysy艂a膰 偶adnych innych maili je艣li nie jeste艣 zapisany na nasz newsletter.

Je偶eli chcesz skomentowa膰 poni偶szy wpis, ale NIE CHCESZ otrzyma膰 wiadomo艣ci zwrotnej z list膮 pyta艅 strategicznych, to w polu na email wpisz: tylkokomentujeniechcepytan@gmail.com. Albo wymy艣l co艣 innego 馃槈

Natomiast je艣li chcesz otrzymywa膰 ode mnie powiadomienia o nowych wpisach i dodatkowe materia艂y, kt贸re wysy艂am tylko i wy艂膮cznie newsletterem, to zapisz si臋 tutaj. W ka偶dej wiadomo艣ci na dole jest link 鈥淲ypisz mnie z subskrypcji鈥. W razie w膮tpliwo艣ci zapoznaj si臋 z nasz膮 Polityk膮 Prywatno艣ci. 
To bardzo wa偶ne, 偶eby艣 zapozna艂 si臋 z powy偶sz膮 tre艣ci膮 zanim dodasz komentarz.

Autor: Grzegorz Deszczka

IT Rekruter w WELOVEPEOPLE.PL 馃摻 Pomagam rekruterom zrozumie膰 specjalist贸w IT 馃帗 Szukasz wiedzy oraz szkole艅 z rekrutacji? Wejd藕 na 馃憠 SZKOLAREKRUTERA.PL 馃憗鈥嶐煑 Vloger #REKRUTERZBRODA

Subscribe
Powiadom o
guest
31 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Justyna
Justyna
1 rok temu

Najwa偶niejsz膮 lekcj膮 dla mnie jest to aby nigdy nie zapomina膰 o ocenie mi臋kkich kompetencji kandydat贸w 馃檪

Ola
Ola
1 rok temu

Video rzeczywi艣cie 艣wietne! Wa偶ny temat w rekrutacji, ale te偶 uniwersalny – DISC to 艣wietne narz臋dzie do wprowadzenia w codziennym 偶yciu. Podoba艂o mi si臋 te偶 zobrazowanie tego na konkretnych przyk艂adach z serialu – 艂atwiej znale藕膰 punkt odniesienia 馃憦

Agnieszka
Agnieszka
1 rok temu

Bardzo ciekawe nagranie. Super dawka nowej wiedzy!

Asia
Asia
1 rok temu

Najwa偶niejsz膮 lekcj膮 dla mnie jest odwo艂anie w tym materiale do realnych postaci, kt贸re s膮 aktualne. Pokaza艂o mi to, 偶e musz臋 si臋 jeszcze troch臋 podszkoli膰. Pomyli艂am dwie osoby:)

Joanna
Joanna
1 rok temu

prezydenta i pi艂karza 馃檪

Wioletta
Wioletta
1 rok temu

Grzegorz, super przygotowane video – pomys艂 z przedstawieniem tematu na postaciach z serialu jest rewelacyjny! Format filmu 10-minutowy jest idealny, poniewa偶 przekazujesz esencj臋 tematu i 艂atwiej jest znale藕膰 w ci膮gu dnia w艂a艣nie te 10 minut na chwilk臋 nauki i inspiracji 馃檪 Dla mnie najciekawsz膮 lekcj膮 jest to, 偶e jeste艣my „mixami” typ贸w osobowo艣ciowych i totalnie si臋 z tym uto偶samiam! Pozdrawia, mocne S ze szczypt膮 I 馃槈

Grzegorz Deszczka
Grzegorz Deszczka
1 rok temu
Reply to  Wioletta

Bardzo si臋 ciesz臋, 偶e podoba艂o Ci si臋 przygotowanie video, troch臋 nad nim pracowali艣my, 偶eby w艂a艣nie tak wygl膮da艂o 馃檪 Mocne S ze szczypt膮 I to bardzo ciekawe po艂膮czenie trzeba przyzna膰.

Paulina
Paulina
1 rok temu

Te 9 minut u艣wiadomi艂y mi, jak wa偶na jest umiej臋tno艣膰 dostrzegania typu osobowo艣ci kandydat贸w i prowadzenia dialogu dostosowanego do rozm贸wcy 馃檪

Grzegorz Deszczka
Grzegorz Deszczka
1 rok temu
Reply to  Paulina

Poszed艂bym dalej i powiedzia艂 nawet, 偶e kluczowa do tego, 偶eby z kim艣 nawi膮za膰 relacj臋 z kt贸rej b臋dzie zadowolona jedna i druga strona 馃檪

Monika
Monika
1 rok temu

Super video! Jak zwykle du偶a dawka praktycznej wiedzy 馃憣. Ja rekrutuje ju偶 sporo czasu, ale w tym video poruszy艂e艣 bardzo wa偶na kwestie, z kt贸rej zda艂am sobie spraw臋. To nie my mamy by膰 „g艂贸wnym bohaterem” naszych rozm贸w z kandydatami, gdzie zasypujemy ich od razu mas膮 informacji o ofercie. Mega wa偶ne jest wed艂ug mnie od pocz膮tku budowanie relacji, oddanie g艂osu kandydatowi. Wtedy mo偶emy w艂a艣nie lepiej pozna膰 z kim mamy do czynienia i dostosowa膰 dalsz膮 rozmow臋.

Paula
Paula
1 rok temu

z DISC mia艂am do艣wiadczenie jeszcze w czasach studenckich, kiedy pracowa艂am w dziale sprzeda偶y 馃檪 Tutaj najwa偶niejsz膮 lekcj膮 jest dla mnie przypomnienie i od艣wie偶enie tematu, szczegolnie, 偶e w rekrutacji to indywidualne i dopasowane podej艣cie do kandydata jest bardzo wa偶ne 馃檪

Karolina
Karolina
1 rok temu

Bardzo fajny materia艂. Kr贸tki i tre艣ciwy. Najwa偶niejsz膮 lekcj膮 jest to, 偶e 艂atwiej b臋dzie nam dotrze膰 z przekazem do drugiej osoby je艣li dostosujemy swoj膮 komunikacj臋 (werbaln膮 i niewerbaln膮) do do jej osobowo艣ci. Jestem bardzo ciekawa w jaki spos贸b okre艣lasz osobowo艣膰 jeszcze przed pierwszym kontaktem 馃檪

Radek
Radek
1 rok temu

Zgadzam si臋, 偶e komunikat trzeba dopasowa膰 do odbiorcy (w naszym przypadku do Kandydata), aby m贸c wzbudzi膰 w nim zainteresowanie.
艢wietny materia艂 馃檪

Aleksandra
Aleksandra
1 rok temu

Bardzo ciekawe! Faktycznie czu艂am, ze tak jest i tak tez dzia艂a艂am, ale chyba potrzebowa艂am 偶eby kto艣 to nazwa艂 馃檪

Grzegorz Deszczka
Grzegorz Deszczka
1 rok temu
Reply to  Aleksandra

Mia艂em podobnie, te偶 to gdzie艣 pod艣wiadomie czu艂em, ale fajnie wiedzie膰 z czego to wynika 馃檪

Kamil
Kamil
1 rok temu

Bardzo przyjemne nagranie. Sam fakt dopasowania w艂asnego zachowania do osobowo艣ci kandydata mo偶e w 艂atwy spos贸b przyczyni膰 si臋 do zwi臋kszenia naszej skuteczno艣ci rekrutacyjnej oraz zbudowania jeszcze lepszych relacji z kandydatami.

Grzegorz Deszczka
Grzegorz Deszczka
1 rok temu
Reply to  Kamil

To prawda! Nie tylko w rekrutacji ale te偶 w 偶yciu uda艂o mi si臋 r贸wnie偶 wy艂apa膰 te prawid艂owo艣ci i dzia艂a 馃槈

Karol
Karol
1 rok temu

Metoda eliminacji ostatecznie dobrze dobra艂em osobowo艣ci natomiast zastanawia艂em si臋 na Beckhamem poniewa偶 na pocz膮tku pasowa艂 mi bardziej do literki D 馃榾

Grzegorz Deszczka
Grzegorz Deszczka
1 rok temu
Reply to  Karol

Ahh ten Beckham, potrafi tak zakr臋ci膰 w g艂owie, 偶e w sumie jak膮 literk膮 by nie by艂 to i tak mi艂o by by艂o pogada膰 馃榾

Milena
Milena
1 rok temu

Ciekawe nagranie 馃檪

Kacper
1 rok temu

Mi si臋 takie narz臋dzie bardzo przyda w rekrutacji sportowej. Szkoda, 偶e na studiach o tym nikt nie wspomnia艂, bardzo dobrze, 偶e trafi艂em na twojego YouTube.

Patrycja
Patrycja
6 miesi臋cy temu

Czego si臋 nauczy艂am?
Jestem 艣wiezynk膮 w rekrutacji wi臋c nawet nie zdawa艂am sobie sprawy, 偶e model disc istnieje i mo偶na go wykorzysta膰 馃槈